Bike park Malinô Brdo

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Ružomberok

Nadmořská výška: 545 - 1 209 m n. m.

Středisko Malinô Brdo se nachází v krásném prostředí Velké Fatry asi 1 km od centra města Ružomberok v příjemném prostředí Hrabovská doliny. V zimě známé lyžařské středisko, během letní sezóny středisko, jehož okolí nabízí výborné možnosti pro turistiku a cykloturistiku.

Pro milovníky adrenalinu jsou zde k dispozici trasy pro horská terénní koloběžky, káry a pro vyznavače sjezdového cyklistiky Bike Park. Byl otevřen v roce 2009 a s celkovou délkou tras více než 10 km patří mědi nejlepší bikerské parky na Slovensku. K dispozici je 10 trailů pro sjezd na horských kolech odstupňovaných podle náročnosti od těch jednoduchých až po ty nejsložitější. Nejtěžší, downhillových sjezdovka, splňuje mezinárodní kritéria a s délkou 2 200 m překoná výškový rozdíl přibližně 400 m. Kromě tras pro sjezdové kole jsou součástí parku i úseky vhodné pro jízdu na horských terénních koloběžkách. V údolní stanici kabinkové lanovky se nachází půjčovna a prodejna značkových kol a vybavení, které je možné na start pohodlně dopravit 8-místní kabinkovou lanovkou.

V okolí střediska jsou samozřejmě i atraktivní horské cyklostezky vhodné pro MTB kola, dále dvě trasy pro speciální horské koloběžky a horské káry - asfaltová s délkou 5 km (bílá) pro začátečníky a děti, a Rookie Line (zelená) pro již zkušenější. Pro více info o provozní době a cenících viz TU.

Nejčastější otázky o atrakci Bike park Malinô Brdo

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3