Turistický region
Stredné Slovensko, Západné Slovensko, Horná Nitra, Vtáčnik, Strážovské vrchy, Ponitrie, Trenčiansky kraj

Pískové sochy Bojnice

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Prievidza, Bojnice

Jedinečná výstava pískových hradů a zámků v Bojnicích je součástí sportovně-zábavního areálu na hřišti Pod farou. Návštěvníci výstavy mají možnost seznámit se s pískovými verzemi Bratislavského a Oravského hradu, Bojnického zámku, hradu Strečno, Spišského a Trenčínského hradu, hradu Krásná Hôrka, Smolenického zámku a Kežmarského hradu. S nápadem uspořádat výstavu přišel Viktor Reisel, který se inspiroval podobnými výstavami v zahraničí, a oslovil umělců ze Slovenska, kteří se na podobných výstavách podílejí. A tak vznikly makety devíti hradů doplněny pískovými sochami pohádkových bytostí jako drak, princezna či král, které vytvořily Slovenské umělci - sochaři pod taktovkou Adama Bakoš, který stojí za takovými projekty jako je impozantní bazilika, Tatranský ledový dóm na Hrebienku či Dřevěné království v Liptovském Jánu. Sochaři k vytvoření tohoto díla použili až 130 tun písku a společnými silami ho postavili zhruba za dva týdny.

V areálu se nacházejí také nafukovací atrakce pro děti, dětské a bývalé fotbalové hřiště a bistro s občerstvením i s terasou. Do budoucna se plánuje s letním kinem a různými sportovními a kulturních akcí. Parkování v areálu je bezplatné.

Třetí ročník unikátní výstavy "Pískové království v Bojnicích" bude otevřeno v květnu přes víkend od 10.00 do 19.00 hod. a přes týden od 14.00 - 19.00 hod. Během sezóny se otevírací hodiny upraví. Pokud bude příznivé počasí, výstava by měla být otevřena do konce října. Písková výstava je skvělá příležitost na rodinný výlet, v rámci kterého můžete navštívit i Zoologickou zahradu, Bojnický zámek, nebo vyhlídkovou věž Racek a pod ní vybudovanou pohádkovou Šmoula vesničku.

Nejčastější otázky o atrakci Pískové sochy Bojnice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3