Přírodní letní koupaliště Makovica

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Bardejov, Nižná Polianka

Bývala požární nádrž, v současnosti přírodní letní koupaliště se nachází severně od města Bardejova, cca 3 km od polských hranic, v Nižné Poliance, pod lyžařským vlekem ve svahu. Koupaliště (50 x 60 m) napuštěné přírodní, pitnou vodou je rozděleno na dvě části, část pro plavce (hloubka vody 3,5 m) a část pro děti (hloubka vody 1,5 m). Teplota vody v závislosti na počasí se v letní sezóně pohybuje v rozmezí 21 - 27 ° C. Součástí koupaliště je i skokanský můstek se dvěma úrovněmi 2 m a 4,5 m.

Areál koupaliště má upravené travnaté plochy s možností opalování se, nacházejí se zde dětské houpačky, trampolíny a houpací sítě, bufety s rychlým občerstvením, venkovní sprcha, vnitřní sprchy s teplou vodou, WC a pračka. Netradiční atrakcí koupaliště je knihovna s posezením pro čtení přímo ve vodě.

Přírodní letní koupaliště Makovica má kapacitu cca 1 500 - 2 000 osob. V ceně vstupného jsou plážové židle, bezdrátové připojení na internet a v případě potřeby je možnost zapůjčení deky nebo osušky. Parkování je zajištěno přibližně 100 m od areálu koupaliště a je bezplatné. V letní sezóně je možné využít i kyvadlovou dopravu na Makovica a zpět - z autobusového nádraží Bardejov.

Nejčastější otázky o atrakci Přírodní letní koupaliště Makovica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3