Termální koupaliště Horné Saliby

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Galanta, Horné Saliby

Termální koupaliště Horné Saliby se nachází v rovinaté jižní části Slovenska, mezi okresními městy Galanta a Šaľa. Areál nabízí tři venkovní letní bazény s teplotou vody 30°C - italský bazén (33 x 15 m, hloubka 1 - 1,5 m), bazén pro mládež (16 x 14 m, hloubka 0,4 - 0,9 m) a dětský bazén pro děti do 6 let s hřibem (hloubka 0,3 m). Návštěvníci koupaliště mají k dispozici i 72 m dlouhý tobogán s vlastním dojezdovým bazénem.

Bazénová hala v areálu má také tři kryté bazény - sedací bazén s teplotou vody do 40°C, termální bazén s tryskami a s teplotou vody 36°C a relaxační bazén s možností plavání s teplotou vody 30°C. Bazény jsou vybaveny atrakcemi jako například: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stěnové hydromasáže a vzduchové masážní rošty. Součástí haly je i relaxačně-rehabilitační centrum s oddychovou částí s možností osvěžení, dále se zde nacházejí služby jako masáž, fyzioterapie (ultrazvuk, magnetoterapie, elektroléčba), sauny s odpočívárnou, mokrá rehabilitace jako hydromasážní sprchy, masáže nohou a malá bazénová hala s masážním bazénem.

Termální voda vyvěrá z hloubky 1559 m, na ústí má teplotu 67ºC. Je TRED mineralizovaná, alkalicko-bikarbonátovém voda typu HCO -Cl-Na + K s celkovou mineralizací 2,1 g / l a příznivě působí na pohybové ústrojí.

Milovníci sportu mohou v areálu koupaliště využívat tenisový kurt, volejbalové i nohejbalové hřiště. Odpočinek a slunění je možné na upravené a udržované areálové zeleni. Návštěvníci se mohou také ubytovat a to v chatové osadě přímo v areálu termálního koupaliště. K dispozici jsou dřevěné chatky typu Hargita s podkrovím a přízemní okálové chatky.

Zatímco venkovní bazény jsou v provozu během letní sezóny, bazénová hala a služby rehabilitačního centra, restaurace a ubytování ve vytápěných chatkách Hargita jsou v provozu celoročně. Parkování u areálu koupaliště nebo přímo v areálu je za poplatek. Pro více info o cenících viz ZDE.

Nejčastější otázky o atrakci Termální koupaliště Horné Saliby

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3