Vodní mlyn Kolárovo

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Komárno, Kolárovo

Vodní mlýn na mrtvém rameni Dunaje v blízkosti městečka Kolárovo na jihozápadním Slovensku je posledním plovoucím mlýnem na Slovensku (je postaven na dvou rovnoběžných člunech). V mlýně je Muzeum vodního mlynářství a návštěvníci mají možnost vidět několik komponentů z původního mlýna.

Dominantou přírodního areálu je dřevěný most pro pěší na Malém Dunaji, který se svou délkou 86 m, řadí mezi nejdelší mosty s dřevěnou konstrukcí v Evropě. Byl postaven v roce 1992 na základě výpovědí památníků starého, původního mostu. V areálu se nachází i malé technické muzeum, turistické ubytování, stanování, půjčovna lodí, k dispozici jsou sociální zařízení, dvě dětská hřiště i možnost občerstvení v Hospodě u Mlýna. V letních měsících je zastřešené jeviště areálu místem několika kulturních a jiných akcí. Dětských návštěvníků jistě potěší i farma s hospodářskými zvířátky "Farma vodní mlýn".

Areál je pro návštěvníky otevřen celoročně a pro předem ohlášené návštěvy i mimo otevírací hodiny s možností odborného výkladu. Prohlídka s přednáškou trvá cca 30 min. Otevírací hodiny muzea - ​​letní sezóna 10.00 - 17.00 hod., Zimní sezóna 13.00 - 17.00 hod. Vstupné: dospělí 2 eur, děti, studenti, důchodci a ZTP 1 euro.

Nejčastější otázky o atrakci Vodní mlyn Kolárovo

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3