Turistický region
Stredné Slovensko, Západné Slovensko, Horná Nitra, Vtáčnik, Strážovské vrchy, Ponitrie, Trenčiansky kraj

Lázně Bojnice

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

5 km od města Prievidza, 1 km od ZOO Bojnice.

Internet

V prostorách recepce v LD Lysec, Bôrina (Baník) a Mier.

Parkování

Parkování přímo před LD Lysec, Bôrina (Baník), Tribeč, parkoviště jsou monitorovány za poplatek. Držitelé průkazu ZTP jsou od poplatku za parkování osvobození. Pro ostatní LD v areálu lázní zabezpečených rampou, do 50 m od jednotlivých LD.

Zvířata

Není možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Podávání stravy je v LD Lysec, Baník, Mír na 2 směny v časech: snídaně: 6:45 -8: 30 hod, oběd: 1.smena: 11:30 -12: 15 hod, 2.smena: 12:30 - 13:30 hod, večeře: 1. směna: 17:15 - 18:00 hod, 2.smena: 18:15 - 19:00 hod.

Check in / Check out

11:00 hod. / 10:00 hod.

Popis lázní

Lázně Bojnice se nacházejí ve střední části Hornonitrianské kotliny při úpatí pohoří Malá Magura, na pravém břehu řeky Nitra, v nadmořské výšce 297 mnm Jsou obklopeny smíšenými listnatými a jehličnatými lesy a proto mají velmi příznivé klimatické podmínky s průměrnou denní teplotou vzduchu 9ºC a 2000 slunečními hodinami v roce. Poloha, teplé léčivé prameny, vhodné klimatické podmínky a jeden z nejstarších a nejkrásnějších lázeňských parků na Slovensku vytvářejí ideální podmínky pro lázeňskou léčbu nervových chorob a nemocí pohybového ústrojí, regeneraci a odpočinek. Základem léčebných procedur je voda s teplotou až do 52ºC. K dispozici je 7 hypertermální a isotermních bazénů, vodoléčebné procedury, elektroléčba, manipulační léčba páteře, akupunktura, kyslíková terapie a pobyt v solné jeskyni. V areálu lázní, kromě ubytovacích zařízení, jsou i dva venkovní a tři vnitřní bazény s teplou vodou, saunový svět, solná jeskyně i fitness. Bojnice jsou také známou a turisticky velmi vyhledávanou oblastí, především díky bohaté historii, kulturním památkám, atrakcím, atraktivním veřejným prostorem a široké škále rekreačních možností. V okolí mají návštěvníci možnost navštívit Bojnický zámek, známou zoologickou zahradu, či termální koupaliště Čajka.

Proč si vybrat tyto lázně

 • klidné místo v srdci Slovenska
 • venkovní bazény s léčivou vodou
 • turisticky vyhledávaná oblast
 • kulturní léto
 • 2000 slunečních hodin v roce

Náš názor

Návštěvníci lázní mají možnost ubytovat se v několika léčebných domech. Léčebný dům Lysec s Balneoterapií je propojen s LD Mír, z ostatních léčebných domů se na stravu a procedury dochází, nejdále však 250 m. V těsné blízkosti se nachází Bojnický zámek, letní koupaliště a ZOO. Celoročně patří tyto lázně k nejvyhledávanějším.

Zaměření lázní

V lázních se léčí choroby pohybového ústrojí, revmatická onemocnění, nervové choroby, ženské nemoci, nemoci z povolání a nemoci ledvin a močových cest. Lázně Bojnice nabízejí mimo jiné i redukčně-ozdravné pobyty, kterým se potěší osoby s nadbytečnými kilogramy.

Přírodní léčivé zdroje

V lázních Bojnice je při léčebných procedurách základem sirnatá léčivá voda vyvěrající z devíti pramenů (hydrogen-uhličitanovo-síranová a vápníko - hořčíková hypotonická Akratoterma s teplotou od 28 - 52 ° C), která podporuje látkovou výměnu a imunitu, které zlepšují celkový stav organismu.

Wellness

Bazény

Zelený bazén
s teplotou vody 34°C

Janův koupel
s teplotou vody 34ºC

Venkovní bazén Strand
s teplotou vody 32 - 36ºC


Venkovní bazén LD Mír
s teplotou vody 32 - 36ºC

Velký bazén LD Baník
s teplotou vody 33ºC

Malý bazén LD Baník
s teplotou vody 40 - 41ºC

Wellness - v budově Relax centra v blízkosti léčebného domu Mír

 • klasická, reflexní, lávovými kameny, manuální lymfodrenáž, anticelulitidní, vakuová masáž - baňkování, thajská, antimigrenózním masáž, sportovní
 • solný lázeň - 40°C teplá koupel spojen s inhalací soli, procedura, která má podobné účinky jako koupání v moři
 • bylinková koupel - parní lázeň s přidáním vonných přísad, nebo extraktů z léčivých bylin s teplotou vzduchu 45°C, který podporuje léčbu dýchacích cest a revmatických chorob
 • suchá finská sauna
 • sanarium - relaxační procedura při níž se 65ºC teplo střídá s ochlazením a tak posiluje imunitu a krevní oběh
 • fitness

Pro děti

Děti do 3 let mají pobyt zdarma. Možné je zapůjčení dětské postýlky bez doplatku. Děti do 15 let nemohou využívat procedury. Volný je vstup do bazénu, ale pouze v doprovodu rodiče.

Historie

První písemná zmínka o termálních pramenech pochází z roku 1113 a píše se v ní, že už v těchto dobách se voda z termálních pramenů používala na léčivé koupele. Lázně v 16. století vybudoval Alex Thurzo, jeden z majitelů Bojnického zámku, z tohoto období (rok 1549) se zachovaly i první písemné zmínky o lázních, jak vodní nádrže s různými teplotami vody. Lázně přestavěli v 17. století hrabě Pálffy a hraběnka Khuenová. Koncem 19. a začátkem 20. století lázně zrekonstruoval hrabě Jan Pálffy. Později byl jejich majitelem Jan Baťa. Od roku 1959 dostalo město Bojnice statut lázeňské město a od té doby poskytují lázně své procedury pacientům a klientům ze Slovenska, jakož i zahraničí.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Bojnice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3