Zaslat dotaz

Zaslať
Cestovní kancelář Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Lázně Brusno

Kúpele Brusno
a.s.
Liečebný dom Poľana
Kúpeľná 1/2
976 62 Brusno
Slovenská republika

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Nacházejí se 28 km od města Banská Bystrica a 24 km od města Brezno.

Internet

WiFi v celém zařízení zdarma.

Parkování

Parkování (nehlídané) přímo při léčebném domě zdarma.

Zvířata

Není možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Podávání stravy: snídaně 7:00 - 9:00 hod, během víkendu 8:00 - 10:00 hod, obědy 12:00 - 14:00 hod a večeře 17:30 - 19:30 hod.

Popis lázní

Lázně Brusno leží v tichém, zalesněném a ničím nerušeném údolí nádherné čisté přírody Horehroní v nadmořské výšce 424 mnm Lázeňské místo se nachází v oblasti s mírnou, teplou a poměrně vlhkým podhorských klimatem. Lázně prošly v roce 2007 velkou rekonstrukcí av současnosti nabízejí kvalitní služby na vysoké úrovni za skutečně přijatelné ceny. Základem lázeňské léčby jsou dávkovány pitné kúry minerální vodou, doplněné bazénovými a vanovými lázněmi v temperované minerální vodě, fyzikální terapií a léčebným tělocvikem.Účinek pitných kúr působí nejvýrazněji při nemocech trávicího ústrojí. Součástí léčebných a relaxačních pobytů v lázních jsou aktivní odpočinek, relaxace, rekondiční cvičení i sport. V areálu lázní se rozprostírá překrásný lázeňský park s možností procházek v každém ročním období. Turistické stezky zpřístupňují hřebeny Nízkých Tater a masiv Polan, a přes Brusno vede i několik značených cykloturistických tras. Kromě značkovaných tras se zde nacházejí turistické stezky do vyhlídkových lokalit Skala, Dubinka a hromádek. Příjemným zpestřením pobytu může být návštěva jeskyně Bystrá, případně hradu Slovenská Lupča. I zima v lázních nabízí rozmanité možnosti zimních sportů v nedalekých lyžařských střediscích Nízkých Tater. Lázně Brusno poskytují profesionální služby a kvalifikovaní tým pracovníků zajistí návštěvníkům lázní opravdu příjemně strávený pobyt.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

 • příjemné lesní prostředí Nízkých Tater
 • zrekonstruované lázně
 • přijatelné ceny
 • bohatý kulturní a sportovní program (taneční večírky, koncerty a vystoupení, výlety, tenisové a volejbalové kurty, horská kola)

Náš názor

Léčebný dům Poľana překvapí kompletním vybavením pokojů a bohatou nabídkou poskytovaných služeb. Po celkové rekonstrukci a modernizaci jsou všechny pokoje vybaveny komfortním moderním nábytkem. Při léčbě využívají lázně přírodní léčivé prameny minerálních vod. Lázně nabízejí klientům za poplatek i možnost odvozu ze stanice do lázní.

Zaměření lázní

V lázních se léčí nemoci oběhového ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z povolání a nemoci z látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí. Možná je zde i podpora léčby kardiovaskulárních chorob a nemocí pohybového ústrojí.

Přírodní léčivé zdroje

Minerální voda je vhodná při léčbě zažívacích chorob (poruchy jater, ledvin, žaludku a střev). Léčivé prameny vyvěrají v areálu lázní - Ludwig (16,7 ° C), Hedvika (17,9 ° C), Ďumbier (19,8 ° C), Vepor (14,5 ° C), Paula (16,6 ° C ), BB - 88 Vrt SHB 1 (12,8 ° C), BB - 89 Vrt SHB 2 (26 ° C) a léčivý pramen Ondrej (20,2 ° C) ze kterého se plní známá minerální voda voda Brusnianka.

Wellness

 • rehabilitační bazén s teplotou vody 32 ° C
 • sauna
 • parní lázeň
 • vířivá vana

Služby

 • půjčení žehliček
 • praní (za poplatek)
 • prodejna dárkových předmětů
 • trezory na pokojích
 • transfer pro klienty za poplatek

Pro děti

 • ceny pro děti od od 3 do 15 let
 • děti do 3 let zdarma bez nároku na lůžko a služby
 • dětská postýlka podle dostupných kapacit
 • stolní tenis
 • menší venkovní dětské hřiště

Historie

První písemná zmínka o využívání brusnianskych léčivých pramenů pochází z roku 1818. První pacienti se léčili v lázeňském domě v roce 1838. V roce 1859 lázeňský dům vyhořel a v roce 1861 ho znovu obnovili a zrekonstruovali. Během druhé světové války byly lázně poškozeny a o jejich obnovu se postaral až komunistický stát, který lázně znárodnil. Prvotní zájem o lázně několikanásobně převyšoval ubytovací kapacity, proto bylo nutné začít v roce 1974 s výstavbou nového lázeňského domu Poľana, který spustili do provozu v roce 1985.

Relaxačný pobyt zľava až do 30 % v termíne 02.12. - 23.12.2019 a 03.01. - 28.02.2020 2 procedury denně, volný vstup do bazénu, sauny a parní lázně ... od 2 130,05 Sleva 27 %
od 1 551,52 /noc/osoba
Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit
Víkendový pobyt v lázních 4 léčebné procedury, program k příslušnému víkendu ... od 2 130,05 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Mini relax v lázních Brusno 6 léčebných procedur, volný vstup do rehab. bazénu, sauny a parní lázně ... od 1 683,00 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Seniorský lázeňský pobyt od 60 let 3 léčebné procedury denně, plná penze, vstup do bazénu ... lékařská konzultace. od 1 709,30 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Silvestr a Novoroční relax v lázních Silvestrovský Gala večer, vánoční program, vstup do sauny, procedury ... od 1 656,71 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Vánoce 2019 v lázních Vánoční večeře, vstup do sauny, bazénu ... od 2 235,24 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Speciální zlevněný balík SORGER s 2 procedurami a plnou penzí Léčebné procedury denně, vstup do bazénu a sauny ... od 2 524,50 Sleva 31 %
od 1 736,91 /noc/osoba
Délka pobytu: od 4 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit
© 2019 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím