Sorger mení svoje meno na Domalenka. Chcete vedieť viac? Kliknite sem

Lázně Nimnica

Turistický region
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Mezi Púchovem a Považskou Bystricí, v blízkosti vodní nádrže Přehrada mládeže, cca 25 km od města Žilina.

Internet

WIFI připojení v celém areálu lázní.

Parkování

V areálu lázní jen s povolením, zdarma pro zdravotně a těžce postižené občany s průkazem ZTP. K dispozici je parkoviště před KD Salvator.

Zvířata

Ubytování se zvířetem není možné.

Podávání stravy

V Lázeňském Dome Balnea Grand. Bližší informace o čase stravování dostane klient při příjezdu na recepci v závislosti na zakoupeného balíčku. Orientační časy podávání stravy: RA 7:00 - 8:30, O 11:30 - 13:00, VE 17:30 - 19:00 hod.

Popis lázní

Lázně Nimnica patří mezi nejmladší lázně na Slovensku. Leží v údolí Váhu v Trenčianském kraji, mezi Púchovem a Považskou Bystricí, při velkém vodním díle Přehrada mládeže (Nosická vodní nádrž), v nadmořské výšce 300 m. n. m. Klimatické podmínky lázní mají charakter podhorského podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Areál lázní tvoří pouze objekty spojené s lázeňskou léčbou pacientů. V lázních se nacházejí prameny alkalických kyselek, jejichž teplota je 10 - 15°C a minerální voda obsahuje sodík, draslík, hořčík, železo, vápník, chlór, jód a volný oxid uhličitý. Využívá se na pitnou a inhalační léčbu i na vanové uhličité koupele. Volný čas mohou klienti trávit přímo v areálu lázní nebo blízkém okolí. Nedaleká vodní nádrž přehrady je rekreační oblastí s možností vodních sportů, rybolovu a plavby výletní lodí. Pěší turistika a cykloturistika po okolním lesoparku a do vzdálenějších Javorníků je ideální volbou pro ty aktivnějších a náročnější turisty. V blízkém městě Púchov se nachází archeologické muzeum a muzeum kol, v Považské Bystrici zříceniny hradu. Lednické Rovne jižním směrem od lázní Nimnica, je známé sklářskou výrobou a Slovenské sklářským muzeem. Město Ilava láká zámečkem, v němž je Muzeum obchodu a restaurace, dále město Trenčín, který je městskou památkovou rezervací, se středověkým hradem, patří k nejvýznamnějším hradním komplexem na Slovensku a město Žilina je městská památková rezervace s více muzei, poměrně velkým náměstím s měšťanskými domy s arkádami kolem náměstí. Množství relaxačních a léčebných procedur, fitness a wellness centrum, multifunkční a minigolfové hřiště, přehrada, pohoří Javorníků a Strážovských vrchů, nedaleké lyžařské střediska, to vše čeká návštěvníky lázní, kteří se zde určitě nudit nebudou.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

 • minerální voda z několika pramenů
 • medicínské wellness centrum (bazén sauny)
 • solná jeskyně
 • aktivity v okolí (turistické a cyklo trasy, vodní přehrada, kulturní památky)

Náš názor

Lázně Nimnica patří mezi nejmladší slovenské lázně a jsou minerální perlou Slovenska. Klienti mají na výběr z několika úrovní ubytování a to od jednoduchého až po luxusní. Centrem lázní je KD Balnea Grand s komplexními službami (kromě ubytování poskytuje procedury, stravování, nachází se zde Medicínské wellness centrum a fitness, restaurace imprese, společenský pavilon, Café Balneo, Kiosk), které poskytuje i klientům ubytovaným v ostatních lázeňských domech. Vzdálenost jednotlivých lázeňských domů od KD Balnea Grand je cca 200 m.

Zaměření lázní

 • Onkologická onemocnění
 • Onemocnění oběhového a trávicího ústrojí
 • Nemoci z poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí
 • Netuberkulózní nemoci dýchacích cest
 • Nervové choroby
 • Onemocnění pohybového ústrojí
 • Ženské nemoci
 • Nemoci z povolání

Přírodní léčivé zdroje

Nimnické prameny kromě vysokého obsahu volného kysličníku uhličitého obsahují další minerální prvky jako jsou draslík, vápník, křemík, hořčík, železo, dusík, chlór a jód. Teplota vody je v rozmezí 10 až 15 ° C. A právě díky tomuto minerálnímu složení jakož i díky klimatickým podmínkám (podhorské podnebí, mírné zimy a teplé léta) jsou přímo předurčeny k léčbě nemocí dýchacích cest. Navzdory své krátké existenci jsou lázně navštěvované nejen slovenskou klientelou, ale v poslední době jsou vyhledávány i návštěvníky ze zahraničí. Nimnická minerální voda se využívá k léčebným účelům jednak ve formě pitné a inhalační kúry jakož i ve formě léčivých lázní, které se kombinují s dalšími procedurami jako jsou vodoléčba, procedury fyzikální terapie, krátkovlnná diatermie, ionoforéza, galvanizace, faradizácia, horské slunce, rehabilitační tělocvik av neposlední míře i léčebná výživa. Množství relaxačních a léčebných procedur, fitness a wellness centrum, multifunkční a minigolfové hřiště, přehrada, pohoří Javorníků a Strážovských vrchů, nedaleké lyžařské střediska - to vše čeká návštěvníky lázní, kteří se zde určitě nudit nebudou.

Wellness

Medicínské wellness centrum:

 • whirpool
 • různé druhy saun (finská, parní, infrasauna, bylinková, parní, solná)
 • tepidária
 • Kneippova koupel
 • tropické sprchy
 • bazén (teplota vody 33-35 ° C)

Solná jeskyně:

 • specifické mikroklima, která v jeskyni vzniká, pomáhá proti stresu a únavě, při léčení horních a dolních cest dýchacích, při snížené činnosti štítné žlázy, onemocněních trávicího traktu, dermatologických onemocněních

Služby

 • medicínské wellness centrum
 • solná jeskyně

Pro děti

Děti do 3 let bez nároku na služby grátis. Děti do 10 let mají ubytování se stravou za zvýhodněné ceny. Venkovní dětské hřiště. Speciální ceny vstupů pro děti s rodiči do medicínského wellness centra.

Historie

Základy Nimnických lázní byly položeny poté, co v roce 1953 při hloubení základové jámy přehradní zdi pod hladinou Váhu objevili vodu, která byla čistá, slaná a šuměla. Později, při hydrogeologickém průzkumu se zjistilo, že voda se vyznačuje vysokou koncentrací látek (draslík, vápník, křemík, hořčík, železo, dusík, chlór a jód) a navíc obsahuje i volný kysličník uhličitý. Léčivé účinky vody se projevily u pracovníků přehrady, kteří ji pili a po jejím zdravotním ověření se Nimnica staly známé vodou, která má zázračné účinky na lidský organismus.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Nimnica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.