Zaslat dotaz

Zaslať
Cestovní kancelář Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Lázně Nimnica

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Mezi Púchovem a Považskou Bystricí, v blízkosti vodní nádrže Přehrada mládeže, v nadmořské výšce cca 300 m.

Internet

WIFI pripojenie v jednotlivých kúpeľných domoch okrem KD Balnea Grand a KD Salus, kde je káblové pripojenie.

Parkování

Parkování je možné na centrálním parkovišti u KD Salvator je placené.

Zvířata

Ubytování se zvířetem není možné.

Podávání stravy

Stravování je zajištěno v jednotlivých lázeňských domech ve třech směnách podle typu diety. Bližší informace o čase stravování i tak obdrží klient při příjezdu na recepci v závislosti na zakoupeného balíčku. Orientační časy podávání stravy: RA 7:00 - 8:30, O 11:30 - 13:00, VE 17:30 - 19:00.

Check in / Check out

Check in: 14:00 hod. Check out: 10:00 hod.

Popis lázní

Lázně Nimnica patří mezi nejmladší lázně na Slovensku. Leží v údolí Váhu v Trenčínském kraji, mezi Púchovem a Považskou Bystricí, při velkém vodním díle Přehrada mládeže (Nosická vodní nádrž), v nadmořské výšce 300 mnm Klimatické podmínky lázní mají charakter podhorského podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Areál lázní tvoří pouze objekty spojené s lázeňskou léčbou pacientů. V lázních se nacházejí prameny alkalických kyselek, jejichž teplota je 10 - 15 ° C a minerální voda obsahuje sodík, draslík, hořčík, železo, vápník, chlór, jód a volný oxid uhličitý. Využívá se na pitnou a inhalační léčbu i na vanové uhličité koupele. Volný čas mohou klienti trávit přímo v areálu lázní nebo blízkém okolí. Nedaleká vodní nádrž přehrady je rekreační oblastí s možností vodních sportů, rybolovu a plavby výletní lodí. Pěší turistika a cykloturistika po okolním lesoparku a do vzdálenějších Javorníků je ideální volbou pro ty aktivnějších a náročnější turisty. V blízkém městě Púchov se nachází archeologické muzeum a muzeum kol, v Považské Bystrici zříceniny hradu. Lednické Rovne jižním směrem od lázní Nimnica, je známé sklářskou výrobou a Slovenské sklářským muzeem. Město Ilava láká zámečkem, v němž je Muzeum obchodu a restaurace, dále město Trenčín, který je městskou památkovou rezervací, se středověkým hradem, patří k nejvýznamnějším hradním komplexem na Slovensku a město Žilina je městská památková rezervace s více muzei, poměrně velkým náměstím s měšťanskými domy s arkádami kolem náměstí. Množství relaxačních a léčebných procedur, fitness a wellness centrum, multifunkční a minigolfové hřiště, přehrada, pohoří Javorníků a Strážovských vrchů, nedaleké lyžařské střediska, to vše čeká návštěvníky lázní, kteří se zde určitě nudit nebudou.

Zaměření lázní

 • Onkologická onemocnění
 • Onemocnění oběhového a trávicího ústrojí
 • Nemoci z poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí
 • Netuberkulózní nemoci dýchacích cest
 • Nervové choroby
 • Onemocnění pohybového ústrojí
 • Ženské nemoci
 • Nemoci z povolání

Přírodní léčivé zdroje

Nimnické prameny kromě vysokého obsahu volného kysličníku uhličitého obsahují další minerální prvky jako jsou draslík, vápník, křemík, hořčík, železo, dusík, chlór a jód. Teplota vody je v rozmezí 10 až 15 ° C. A právě díky tomuto minerálnímu složení jakož i díky klimatickým podmínkám (podhorské podnebí, mírné zimy a teplé léta) jsou přímo předurčeny k léčbě nemocí dýchacích cest. Navzdory své krátké existenci jsou lázně navštěvované nejen slovenskou klientelou, ale v poslední době jsou vyhledávány i návštěvníky ze zahraničí. Nimnická minerální voda se využívá k léčebným účelům jednak ve formě pitné a inhalační kúry jakož i ve formě léčivých lázní, které se kombinují s dalšími procedurami jako jsou vodoléčba, procedury fyzikální terapie, krátkovlnná diatermie, ionoforéza, galvanizace, faradizácia, horské slunce, rehabilitační tělocvik av neposlední míře i léčebná výživa. Množství relaxačních a léčebných procedur, fitness a wellness centrum, multifunkční a minigolfové hřiště, přehrada, pohoří Javorníků a Strážovských vrchů, nedaleké lyžařské střediska - to vše čeká návštěvníky lázní, kteří se zde určitě nudit nebudou.

Wellness

Medicínské wellness centrum:

 • whirpool
 • různé druhy saun (finská, parní, infrasauna, bylinková, parní, solná)
 • tepidária
 • Kneippova koupel
 • tropické sprchy
 • bazén (teplota vody 33-35 ° C)

Solná jeskyně:

 • specifické mikroklima, která v jeskyni vzniká, pomáhá proti stresu a únavě, při léčení horních a dolních cest dýchacích, při snížené činnosti štítné žlázy, onemocněních trávicího traktu, dermatologických onemocněních

Služby

 • medicínské wellness centrum
 • solná jeskyně

Pro děti

Děti do 3 let bez nároku na služby grátis. Děti do 10 let mají ubytování se stravou za zvýhodněné ceny. Venkovní dětské hřiště. Speciální ceny vstupů pro děti s rodiči do medicínského wellness centra.

Historie

Základy Nimnických lázní byly položeny poté, co v roce 1953 při hloubení základové jámy přehradní zdi pod hladinou Váhu objevili vodu, která byla čistá, slaná a šuměla. Později, při hydrogeologickém průzkumu se zjistilo, že voda se vyznačuje vysokou koncentrací látek (draslík, vápník, křemík, hořčík, železo, dusík, chlór a jód) a navíc obsahuje i volný kysličník uhličitý. Léčivé účinky vody se projevily u pracovníků přehrady, kteří ji pili a po jejím zdravotním ověření se Nimnica staly známé vodou, která má zázračné účinky na lidský organismus.
© 2018 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.