Lázně NimnicaLázně Nimnica
Detailní informace o lázních
Turistický region
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Lázeňský dům Balnea Grand, Lázně Nimnica

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Púchov, Nimnica

O ZAŘÍZENÍ

Lázeňský dům Balnea Grand, otevřený od března 2013, leží v krásném a tichém prostředí, v údolí řeky Váh a je centrem lázeňského areálu. Pod jednou střechou nabízí komplexní služby od nadstandardního ubytování přes lékařskou a zdravotní péči. Nachází se zde medicínské wellness centrum, bazén, masáže, oxygenoterapie, vodoléčebné procedury a fitness centrum. Hosté mohou využít nabídku lázeňské jídelny se stravováním pod dohledem dietní sestry nebo restauraci Impress přímo v budově. LD je ideálním řešením i pro náročnějšího klienta. Lázně Nimnica patří mezi nejmladší slovenské lázně a jsou minerální perlou Slovenska. Areál lázní tvoří pouze objekty spojené s lázeňskou léčbou pacientů. V lázních se nacházejí prameny alkalických kyselek, jejichž teplota je 10 - 13°C a minerální voda obsahuje sodík, draslík, hořčík, železo, vápník, chlór, jód a volný oxid uhličitý. Využívá se na pitnou a inhalační léčbu i na vanové uhličité koupele. V lázních se léčí nemoci oběhového a trávicího ústrojí, dýchacích cest, poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka, obezita), ženské nemoci a nemoci z povolání postihující trávicí a dýchací cesty. K dispozici je i solná jeskyně a pobyt v ní je vhodnou terapií proti stresu a únavě. Mikroklima v jeskyni se podobá klimatu přímořských oblastí a pomáhá při léčení horních a dolních cest dýchacích, trávicího traktu, dermatologických onemocnění a snížené činnosti štítné žlázy. Volný čas mohou klienti trávit přímo v areálu lázní nebo blízkém okolí. Nedaleká vodní nádrž přehrady je rekreační oblastí s možností vodních sportů a rybolovu. Pěší turistika po okolním lesoparku a do vzdálenějších Javorníků je ideální volbou pro ty aktivnějších a náročnější turisty. Město Ilava láká zámečkem, v němž je Muzeum obchodu a restaurace, dále město Trenčín, který je městskou památkovou rezervací, se středověkým hradem, patří k nejvýznamnějším hradním komplexem na Slovensku a město Žilina je městská památková rezervace s více muzei, poměrně velkým náměstím s měšťanskými domy s arkádami kolem náměstí.

UBYTOVÁNÍ

Lázeňský dům poskytuje ubytování v jedno- a dvoulůžkových pokojích kategorie Klasik a Lux a dvoulůžkových apartmánech. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, televizi se satelitním příjmem, telefon, WiFi připojení na internet, jižní strana pokojů má klimatizaci.

POLOHA

V lázních Nimnica, mezi Púchovem (vzdálenost 3,5 km) a Považská Bystrica (vzdálenost 11 km), při velkém vodním díle, Přehrada mládeže, cca 25 km od města Žilina, v krásném tichém prostředí v údolí Váhu s nezaměnitelnou přírodní scenérií.

STRAVOVÁNÍ

Přímo v budově v elegantní a příjemné restauraci imprese se skvělou gastronomií a nádherným výhledem. "Přidanou hodnotou" restaurace imprese je denní tisk, knihovna a jiné překvapivé a poutavé seznámení se s osobnostmi regionu z oblasti kultury, či sportu a živá i reprodukovaná hudba. Snídaně jsou podávány formou bufetových stolů, obědy a večeře formou výběrem z menu nebo bufetů . K dispozici je i kavárna Café Balnea.

TYPY POKOJŮ

  • Jedno- a dvoulůžkový pokoj
  • Dvoulůžkový apartmán

CENÍK - INFORMACE

Přistýlka je možná, ale nedoporučujeme ji a to z důvodu malých rozměrů pokojů.

UŽITEČNÉ INFORMACE

PARKOVIŠTĚ

V areálu lázní jen s povolením, zdarma pro zdravotně a těžce postižené občany s průkazem ZTP. K dispozici je parkoviště před KD Salus hlídané kamerovým systémem za poplatek.

VYBAVENÍ LÁZEŇSKÝ DŮM BALNEA GRAND

NÁŠ NÁZOR NA ZAŘÍZENÍ
Centrální hotel lázní. Nabízí komfortní ubytování, zdravotní péči a komplexní služby pod jednou střechou. Je ideálním řešením pro náročnějšího klienta.
PROČ SI VYBRAT TOTO ZAŘÍZENÍ
  • klidné prostředí
  • komfortné ubytování
  • vše pod jednou střechou
  • taneční a kulturní program
  • okolní příroda
  • vodní nádrž přehradyPobyty

Pobyt RELAX navozující uvolnění organizmu a zvyšující odolnost vůči stresu

Od 4 Nocí
Polopenze
Ubytování, polopenze, relaxační procedury ...
od 1 345,23 /noc/osoba
TIP
Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK + v lázních, které jsou místem pro skutečný relax

Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK + v lázních, které jsou místem pro skutečný relax

Od 2 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 6 relaxačních procedur ...
od 1 540,90 /noc/osoba

Pobyt RELAX + navozující uvolnění organizmu a zvyšující odolnost vůči stresu

Od 4 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 9 procedur ...
od 1 467,53 /noc/osoba

Léčebný pobyt MEDICAL s preventivními účinky před civilizačními chorobami

Od 4 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 18 léčebných procedur ...
od 1 565,36 /noc/osoba

POST COVID pobyt určený k nabytí nových sil a zdraví po překonání onemocnění

Od 9 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 2 léčebné procedury denně ...
od 1 614,28 /noc/osoba
TIP
Pobyt Impuls s medicínským wellness, masáží a vstupem do solné jeskyně

Pobyt Impuls s medicínským wellness, masáží a vstupem do solné jeskyně

Od 5 Nocí
Plná Penze
Medicínské wellness, klasická masáž, solná jeskyně ...
od 1 491,98 /noc/osoba

Nejčastější otázky o zařízení Lázeňský dům Balnea Grand

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3