Zaslat dotaz

Zaslať
Cestovní kancelář Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Lázeňský dům Caritas, Lázně Nimnica

O HOTELU

Lázeňské domy Caritas I. a II. jsou situovány v příjemném a tichém prostředí lesoparku lázní, kde pramení léčebné přírodní zdroje. DD nabízejí pouze ubytování, léčebné procedury a stravování jsou v nedalekém LD Balnea Grand, ve kterém se nachází nově zřízené medicínské wellness centrum, bazén, masáže, oxygenoterapie, vodoléčebné procedury a fitness centrum. Lázně Nimnica patří mezi nejmladší slovenské lázně a jsou minerální perlou Slovenska. Areál lázní tvoří pouze objekty spojené s lázeňskou léčbou pacientů. V lázních se nacházejí prameny alkalických kyselek, jejichž teplota je 10 - 13°C a minerální voda obsahuje sodík, draslík, hořčík, železo, vápník, chlór, jód a volný oxid uhličitý. Využívá se na pitnou a inhalační léčbu i na vanové uhličité koupele. Léči se zde nemoci oběhového a trávicího ústrojí, dýchacích cest, poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka, obezita), ženské nemoci a nemoci z povolání postihující trávicí a dýchací cesty. K dispozici je i solná jeskyně a pobyt v ní je vhodnou terapií proti stresu a únavě. Mikroklima v jeskyni se podobá klimatu přímořských oblastí a pomáhá při léčení horních a dolních cest dýchacích, trávicího traktu, dermatologických onemocnění a snížené činnosti štítné žlázy. Volný čas mohou klienti trávit přímo v areálu lázní nebo blízkém okolí. Nedaleká vodní nádrž přehrady je rekreační oblastí s možností vodních sportů a rybolovu. Pěší turistika po okolním lesoparku a do vzdálenějších Javorníků je ideální volbou pro ty aktivnějších a náročnější turisty. Město Ilava láká zámečkem, v němž je Muzeum obchodu a restaurace, dále město Trenčín, který je městskou památkovou rezervací, se středověkým hradem, patří k nejvýznamnějším hradním komplexem na Slovensku a město Žilina je městská památková rezervace s více muzei, poměrně velkým náměstím s měšťanskými domy s arkádami kolem náměstí.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v KD je zajištěno v jedno- a dvoulůžkových bezbariérových pokojích, v KD Caritas II. i buněčné pokoje. Vybavení pokojů: TV SAT, telefon, WiFi připojení na internet, chladnička, výtah, francouzská okna nebo balkon.

POLOHA HOTELU

V lázních Nimnica (cca 100 m od LD Balnea Grand), mezi Púchovem (vzdálenost 3,5 km) a Považská Bystrica (vzdálenost 11 km), při velkém vodním díle, Přehrada mládeže, cca 25 km od města Žilina.

STRAVOVÁNÍ

V budově LD Balnea Grand v elegantní a příjemné restauraci imprese se skvělou gastronomií a nádherným výhledem. "Přidanou hodnotou" restaurace imprese je denní tisk, knihovna a jiné překvapivé a poutavé seznámení se s osobnostmi regionu z oblasti kultury, či sportu a živá i reprodukovaná hudba. Snídaně jsou podávány formou bufetových stolů, obědy a večeře formou výběrem z menu nebo bufetů . K dispozici je i kavárna Café Balnea.

TYPY POKOJŮ

 • Jedno- a dvoulůžkový pokoj

UŽITEČNÉ INFORMACE

PARKOVIŠTĚ

V areálu lázní jen s povolením, zdarma pro zdravotně a těžce postižené občany s průkazem ZTP. K dispozici je parkoviště před LD Salus hlídané kamerovým systémem za poplatek.

VYBAVENÍ LÁZEŇSKÝ DŮM CARITAS

VYBAVENÍ POKOJE

 • TV se SAT programy
 • Balkon
  Téměř na všech pokojích.
 • Internet Wifi na pokoji

PROCEDURY OSTATNÍ

 • Procedury
  Poskytují se v LD Balnea Grand vzdáleném cca 100 m.

JÍDLO A NÁPOJE

 • Zařízení nemá vlastní restauraci
  Strava se podává v LD Balnea Grand vzdáleném cca 100 m.

NÁŠ NÁZOR NA HOTEL
Lázeňské domy Caritas I. a II. zajišťují jen ubytovací služby (pokoje po rekonstrukci). Léčebné procedury a stravování je v nedalekém lázeňském domě Balnea Grand vzdáleno cca 100 m. Upozorňujeme na nedaleko situovanou železnici, která způsobuje zvýšený hluk.
PROČ SI VYBRAT TENTO HOTEL
 • komfortní zařízené prostorné pokoje
 • taneční a kulturní program
 • okolní příroda
 • vodní nádrž přehradyRezervuj teď
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím