Lázně Rajecké Teplice

Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice a.s.
Osloboditeľov 131/4
013 13 Rajecké Teplice
Slovenská republika

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

15 km jižně od Žiliny směrem na Rajec v malebném údolí řeky Rajčianky, v Rajecké kotlině.

Internet

Wifi připojení ve všech lázeňských zařízeních zdarma.

Parkování

U všech lázeňských zařízeních je nehlídané parkoviště zdarma. U hotelu Aphrodite a Aphrodite Palace je parkoviště hlídané. Při Vile Margaréta i možnost rezervace garáže za poplatek.

Zvířata

Ubytování se zvířetem v lázních není možné.

Podávání stravy

Hotel Aphrodite a hotel Aphrodite Palace mají vlastní restauraci, ve které je podávána strava pro klienty těchto hotelů. Ra 7:00 - 10:00, O 12: 00-14: 00, VE 18:00 - 22:00 hod. Klienti hotelu Malá Fatra a ostatních ubytovacích zařízení docházejí na stravu do hotelu Malá Fatra. RA 7:00 - 9:30, O 12:00 - 13:00, VE 18:00 - 19:00 hod.

Popis lázní

Lázně Rajecké Teplice se nacházejí na severu středního Slovenska, uprostřed Malé Fatry a Strážovských vrchů, v Rajecké dolině, v údolí říčky Rajčianka. Patří mezi nejkrásnější a nejznámější lázně na Slovensku. Termální Rajecká voda léčí nemoci pohybového ústrojí, zánětlivá onemocnění centrálního nervového systému, nervově-svalové degenerativní nemoci i nemoci z povolání. Příznivé léčivé účinky minerální vody mohou klienti využívat ve formě řady léčebných procedur. Minerální voda je vhodná i na pitné kúry a její dlouhodobé pití příznivě působí na metabolismus a detoxikaci. Mírné podnebí se vyznačuje dostatkem slunečního svitu a převládajícím bezvětřím. Cenné je i mimořádně čisté ovzduší bez exhalátů as minimální prašností. Přírodní podmínky a vzduch tak také napomáhají hlavně při léčbě dýchacích cest a nemocí s tím souvisejících. Dominantou lázní je v antickém stylu řešený lázeňský dům Aphrodite. Léčebný a relaxační komplex Aphrodite je centrem lázní Rajecké Teplice a svým vybavením splňuje i ty nejnáročnější kritéria. Léčebné a wellness procedury nabízí balneologické středisko vybavené nejmodernějšími diagnostickými a terapeutickými přístroji, které využívá termální prameny typu akratoteriem s 38 ° C teplou termální vodou. Úspěšnou léčbu v lázních zabezpečují osvědčené tradiční procedury, ale i moderní a inovativní procesy zajišťovány během léčebných a relaxačních pobytů. Klientem je v lázních k dispozici i komplex vzájemně propojených termálních bazénů, saun a parních lázní, které se nacházejí v atraktivních, orientální laděných prostorách. Nachází se zde i lázeňské jezírko s možností člunkování a lázeňský park s nádhernými zákoutími. Lázně Rajecké Teplice a jejich blízké okolí nabízejí bohaté možnosti i na aktivní trávení volného času a na své si přijdou téměř všichni milovníci přírody a sportu. Klíma příznivě ovlivňuje i na regeneraci zdravých lidí a lázně jsou proto ideálním místem nejen pro léčebné, ale i na ozdravné a rekondiční pobyty.

Důvody proč si vybrat tyhle koupele

 • příjemné prostředí
 • termální přírodní léčivá voda
 • ověřené hotely a kvalitní služby
 • antické termální bazény a saunový svět
 • ochotný personál

 

Náš názor

Lázně leží v atraktivním prostředí Rajecké doliny, která návštěvníkům nabízí krásnou přírodu a historické památky. Dokonalý relax v lázních nabízí kromě léčebných procedur i bazénový a saunový svět. K dispozici je pro klienty i Aphrodite Beauty estetické studio. Lázně vhodné i pro náročného klienta

Zaměření lázní

V Lázních Rajecké Teplice je léčba zaměřena na nemoci pohybového ústrojí, neturberkulózne nemoci dýchacích cest, nervové choroby, nemoci z povolání. Úspěšnou léčbu v lázních zajišťují osvědčené tradiční procedury, ale i moderní a inovativní procesy zajišťovány během léčebných a relaxačních pobytů.

Přírodní léčivé zdroje

Základem lázeňské léčby je přírodní léčivá voda, která má teplotu 38°C. Jde o přírodní léčivou slabě mineralizovanou vodu, hydrouhličitanovo - vápenato - horečnatou, mírně alkalickou, teplou, stavů chabou.

Wellness

Léčebné lázně Rajecké Teplice postupně prošly rozsáhlou rekonstrukcí, při které se postupně rozšiřuje a modernizuje nabídka Wellnes a SPA.

Bazény

Vnitřní bazény:

 • rehabilitační plavecký bazén - větší bazén s teplotou vody 30 - 32 ° C
 • léčebný relaxační bazén - menší bazén s tepltou vody 37 - 38 ° C

Venkovní bazény:

 • klidový bazén - sedací kruhový bazén s tepltou vody 36 - 38 ° C
 • rekreační plavecký bazén - 25 m dlouhý bazén s teplotou vody 26 - 28 ° C
 • sauny
 • tepidárium
 • arabská sauna
 • solná sauna
 • bylinková sauna
 • mentolová sauna
 • finská sauna

SPA procedury

 • wellness pedikúra, manikúra, čokoládová masáž, kyslíková mezoterapie
 • laserová biostimulace, kyslíková mezoterapie
 • vibrosauna, anticelulitidní masáž
 • oxygenoterapie, olejový perličková koupel, masáž lávovými kameny

Pro děti

Děti do 3 let mají ubytování a stravu zdarma. Možnost zapůjčení dětské postýlky zdarma. Pro děti je povolen vstup do bazénů. Procedury jsou poskytovány pouze osobám starším 18 let.

Historie

Na mapě z roku 1376 najdeme v oblasti mezi Lúčanské Malou Fatrou a Martinské Hoľam lázně označené jako Thermae. První písemná zpráva o léčivých pramenech se nachází v listině Ludvíka Velikého. V roce 1496 král Vladislav II. daroval lázně Štěpánovi Zápolského. Na počátku 17.století byl postaven první lázeňský dům a na konci 18.století se začalo s novou výstavbou Rajeckých lázní, kde byly lázně rozděleny zvlášť pro lid, měšťanů a šlechtu. V tomto období byl učiněn první popis termálních vod a první monografie o Rajeckých Teplicích, které takto za tu lázně v celém Uhersku. V 19. století zaznamenaly lázně největší rozmach, který zastavila 1.světová válka, kde návštěvnost lázní výrazně klesla. V letech 1925 až 1937 byly postaveny lázeňské domy Baník, Velká Fatra a Malá Fatra. V roce 1941 bylo postaveno termální koupaliště. Statut "Lázeňské město" získaly Rajecké Teplice v roce 1959. Největší rozvoj lázní nastal po 2.světové válce.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Rajecké Teplice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím