Lázně Sklené Teplice

Liečebné termálne kúpele a.s.
966 03 Sklené Teplice
Slovenská republika

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

12 km od Banské Štiavnice, v severozápadní části Štiavnických vrchů.

Internet

Internet zdarma: WiFi signál ve všech léčebných domech kromě Marie Terezie.

Parkování

Parkoviště je neplacené.

Zvířata

V hotelu není možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Strava je poskytována podle budovy, v níž je klient ubytován následovně: Jídelna v KD Alžběta - pro klienty KD Alžběta, Goethe, Matej Bel, Marie Terezie. Jídelna Relax Thermal - pro klienty KD Relax Thermal. Ra 8:00 - 9:00, O 12:00 - 13:45, VE 17:00 - 18:45 (podrobné informace o době podávání stravy pro jednotlivé KD dostanete na recepci při příjezdu).

Check in / Check out

Check in: 11:30 (pokud pobyt začíná obědem), 14:00 (pokud pobyt začíná večeří) / Check out: 10:00 (pokud pobyt končí snídaní), 13:00 (pokud pobyt končí obědem).

Popis lázní

Lázně Sklené Teplice leží v severozápadní části Štiavnických vrchů v údolí potoka Teplá, v okrese Žiar nad Hronoma jsou ze všech stran obklopené bohatými jehličnatými a listnatými lesy. Čarokrásné údolí leží mezi Hliníkem nad Hronom a obcí Podhorie u Banské Štiavnici. Lázně zasazené do nádherné přírody patří mezi nejstarší lázně na Slovensku. Raritou lázní je výskyt termálních pramenů minerálních vod s teplotou vody od 38°C do 52,3°C. Unikátním přírodním výtvorem je termální pramen Parenica s teplotou vody 42°C, který poskytuje návštěvníkům možnost vykoupat se přímo v jeskyni, ve které vyvěrá léčivá horká voda. Voda se chemicky neupravuje a je vhodná pro osoby starší 12 let. Dále se zde nachází Důlní termální koupel s teplotou vody 36°C, Lázeň Marie Terezie rozdělen na dvě zóny s teplotou vody 37°C v jedné a ve druhé části 39°C a Solná jeskyně, jejíž součástí je i nově vybudovaná rodinná sauna v antickém stylu. Prostředí lázní poskytuje klientům odpočinek a regeneraci a areál léčebných termálních lázní je vhodný i pro různé soustředění sportovních klubů. Navzdory klidné poloze těchto lázní se návštěvník ví během kulturního léta zabavit přímo v kavárně Kursalon nebo na letní terase a nádherné hornaté okolí lázní nabízí mnoho možností pro náročnější procházky po turistických stezkách Štiavnických vrchů. Zajímavé pro klienty jsou určitě i fakultativní výlety do okolních historických míst, jako např. Banská Štiavnica, Kremnica, Zvolen nebo Banská Bystrica.

Důvody proč si vybrat tyto lázně:

 • nejvýznamnější prameny vulkanického pásma
 • termální prameny minerálních vod s teplotou vody od 38°C do 52,3°C
 • evropský unikát jeskynní koupel Parenica
 • termální koupaliště
 • saunový svět v KD Relax Thermal
 • kulturní léto

Náš názor

Areál lázní v příjemném lesním prostředí nabízí pět léčebných lázeňských domů s jednou centrální recepcí a objekty kde jsou poskytovány léčebné procedury. KD Relax Thermal jako jediný lázeňský dům poskytuje svým klientům komplexní ubytovací i relaxační služby, "vše pod jednou střechou". Bazény v lázních jsou napouštěné přímo z vrtů přírodních pramenů a nejsou chemicky upravované.

Zaměření lázní

V Lázních Sklené Teplice se léčí nervová onemocnění, onemocnění pohybového ústrojí a revmatická onemocnění.

Přírodní léčivé zdroje

V současnosti v Sklených Teplicích vyvěrá několik termálních pramenů s teplotou od 37 ° C do 52,3 ° C. Termální voda blahodárně působí na pohybové a nervové ústrojí. Všechny prameny mají příbuznou chemickou skladbu a fyzikální vlastnosti. Kromě termálních pramenů zde vyvěrají i teplice s menším obsahem minerálů. Za zmínku stojí ojedinělý jeskynní parní lázeň "Parenica", který se řadí mezi evropské unikáty. Termální prameny vyvěrají přímo do jeskyně a svou teplotou 42 ° C vyhřívají jeskynní bazén, který poskytuje návštěvníkům možnost vykoupat se přímo v jeskyni, ve které vyvěrá léčivá alkalicko- sádrová horká voda.

Wellness

Koupel v Jeskyni - Parenica - evropský unikát:

 • 42 ° C teplá přírodní léčivá voda bez chemických přísad s vysokým obsahem hořčíku a vápníku
 • každý den se voda z koupele vypustí a během noci se znovu napouští
 • max. 20 min, následuje zábal v klidové místnosti v trvání 20 min. a 20 min. relax v masážním křesle.

(Koupání v jeskynní parní lázni není vhodné pro děti do 12 let, a pro osoby s vysokým krevním tlakem a srdečně cévními onemocněními.)

Koupel Marie Terezie (37 ° C a 39 ° C):

 • KD Marie Terezie je spojení s venkovním bazénem (pouze v chladných měsících) - max. 30 min, následně zábal a relax.

Důlní koupel (34 ° C):

 • 8 x 7 m, vstup na 1 hod, vhodný na cvičení ve vodě.

V budově Důlního lázně se poskytují následující procedury: koupel v dopoledních hodinách skupinové cvičení pro lázeňské hosty.

Krytý bazén v Goethe domě (37 - 39 ° C).

Další:

 • sauny (aromasauny, finská, infra)
 • solárium
 • solná jeskyně
 • tepidárium
 • termální bazén
 • ledopád
 • masáže (olejová, havajská, reflexní, lávovými kameny

Pro děti

 • dítě do 3 let bez nároku na lůžko ZDARMA
 • děti ve věku 3 - 12 let let na přistýlce 50% sleva z pobytu, bez léčebných procedur
 • v KD Lenka je dětský koutek se skluzavkou, hračkami, TV a videem, ping-pong
 • pro děti do 12 nejsou poskytovány procedury, ale mají povolen vstup do bazénu
 • pro děti od 12 let je možné objednání procedur pouze na základě doporučení lékaře

Historie

První písemné dokumenty o obci Sklené Teplice pocházejí z roku 1340. Léčivé účinky termální vody byly využívány již první osadlíci. Do povědomí lidí se dostali v 16. století (1549), kdy je popsal ve své práci vědec Juraj Wernher. V 18. století udělal první rozbory léčivé vody Karel Otto Moller, který pracoval v lázních Sklené Teplice, jako lékař. Od roku 1868 byl vlasnik lázní Vojtech Gasparetz a jeho rodině patřily lázně až do období 2.světové války, kdy byly vydány Benešovy dekrety, které jim vyvlastnil stát.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Sklené Teplice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím