Lázně Vyšné Ružbachy

KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika

Dovolujeme si Vám oznámit, že z důvodu změn v novém COVID AUTOMATE je od 16.8.2021 k nástupu na pobyt do lázní, pro vstup do bazénů a wellness centra i pro vstup na Letní koupaliště potřebný AG test ne starší než 48 hodin resp. PCR test ne starší než 72 hodin. Výjimku mají plně očkováni osoby a osoby, které prodělaly COVID-19 do 180 dní + děti do 12 let. Klienti nastupující pobytu mají možnost absolvovat u nás AG test v částce 5 € / osoba. Stejně tak budou i koordinované vstupy do vnitřních bazénů podle aktuální vyhlášky.

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Na úpatí pohoří Spišská Magura, 15 km od města Stará Lubovňa.

Internet

WiFi připojení na internet v Grand Hotelu Strand a Travetíne.

Parkování

Parkování zpoplatněno dle ceníku lázní.

Zvířata

Ubytování se zvířetem v lázních není možné.

Podávání stravy

Stravování: Grand hotel Štrand přímo v budově a pro ubytované hosty v travertin a ve Švýcarských domcích je stravování v Bílém domě (cca 100 m).

Popis lázní

Lázně Vyšné Ružbachy leží na východním Slovensku, na rozhraní dvou našich národních parků, Tatranského národního parku a Pieninského národního parku, v nadmořské výšce 615 mnm Lázně jsou situovány pod výběžky jehličnatého lesa, obklopené parkem. Nacházejí se zde přírodní léčivé minerální prameny, které jsou vhodné pro léčení kardiovaskulárních a nervových onemocnění. Zvláštností lázní je léčivé zřídlo "kráter", který vznikl propadnutím travertinových kup. Tento tzv. Ružbašský kráter, díky své velikosti (má průměr 20 ma je hluboký 3 m), je považován za největší travertinové jezero nejen na Slovensku, ale možná i v celé střední Evropě. Od roku 1967 je chráněným přírodním výtvorem. Z hlavního pramene Izabela se naplňuje i letní koupaliště a vnitřní krytý termální bazén v Grand hotelu Strand. Pozornost poutají další travertinové krátery a to Kapličkový kráter, nazvaný podle kaple stojící na jeho okraji a netradičním je i kráter Jáma smrti, z něhož dodnes uniká oxid uhličitý. V lázeňském areálu se kromě lázeňských domů, nachází i budova Balneoterapie s rehabilitačním a masážním bazénem, fitness a tělocvičnou a na klienty zde čekají špičkoví lékaři s moderním vybavením, odborný personál s dlouholetými zkušenostmi, množství kvalitních léčebných procedur a moderní vybavení. Krásné prostředí lázní Vyšné Ružbachy je přímo předurčeno na procházky a relax v přírodě. V lázeňských parcích se nacházejí zajímavé výtvory přírody nebo člověka i množství soch a kompozic od různých umělců. V okolí jsou zajímavé přírodní útvary "Smrt jámy", již zmíněný "kráter" s termální vodou a množství jiných zajímavostí. V blízkosti lázní je možné navštívit Ľubovniansky hrad ze 14. století, Ľubovniansky skanzen s ukázkami lidové architektury Spiše a Šariše nebo středověký vojenský tábor v podhradí ve městě Stará Lubovňa. Dále Nestville park "ve vesničce Hniezdne, který návštěvníkům přibližuje historii, tradiční řemesla, výjimečnou zručnost lidí žijících na tomto území a nářadí, které se používalo v jednotlivých časových obdobích, Muzeum Červený klášter, dále známé poutní místo Litmanová, návštěva Belianské jeskyně a jednou z největších turistických atrakcí je určitě splav po řece Dunajec na tradičních dřevěných vorech přes přírodní kaňon, největší ve střední Evropě. v zimě je návštěvníkům v areálu střediska Vyšné Ružbachy k dispozici 7 vleků a lyžařská sezóna zde začíná v prosinci a trvá do března. Lázně Vyšné Ružbachy poskytují klientům profesionální diagnostiku a léčebné procedury, které uzdravují nejen tělo, ale i duši.

Proč si vybrat tyto lázně

 • tichá lokalita
 • letní koupaliště
 • přírodní kráter
 • lyžařské středisko pro nenáročné

Náš názor na lázně

Lázně v krásné tiché lokalitě malé vesničky. Hlavní budova Grand hotel Štrand je postaven ve španělském stylu s celoročním provozem termálního bazénu a je propojen s Balneoterapií. Nabízí nejkvalitnější služby pod jednou střechou. Švýcarské domečky připomínající alpskou srubovou architekturu a a Travertín doporučujeme pro nenáročnou klientelu. Pokoje jsou starší, na stravu i na procedury se dochází cca 100 m.

Zaměření lázní

V lázních Vyšné Ružbachy se léčí nemoci z povolání, duševní choroby, onemocnění trávicího ústrojí, nemoci oběhového ústrojí, rekonvalescence po onkologických onemocněních, ženské onemocnění, nemoci ledvin a močových cest.

Přírodní léčivé zdroje

V lázních se při léčbě využívají termální léčivý pramen Izabela a poloha lázní, která má příznivé klimatické podmínky pro léčbu.

Wellness

Vitální svět v Balneoterapii:

 • rehabilitační bazén s teplotou vody 32-34 ° C
 • vířivá vana
 • uhličitá bazénový koupel
 • ochlazovací koupel

Aqua Thermally Wellness Grand hotel Štrand:

 • termální bazén krytý s teplotou vody 32-34 ° C
 • jacuzzi, parní sauna bylinná, suchá finská sauna, infra sauna
 • ochlazovací minerální bazén

Služby

 • hipoterapie
 • jízda na koni
 • aqua Thermally wellness Grand hotel Štrand
 • letní termální koupaliště Izabella
 • vitální svět balneoterapie
 • konferenční prostory pro firemní akce
 • tenisové hřiště, stolní tenis, fitness a tělocvična

Historie

Vyšné Ružbahy založili usedlíci, kteří objevili zdejší minerální prameny. První písemné zmínky pocházejí z konce 13.století, kdy byly založeny Nižné a Vyšné Ružbachy. V polovině 16.století nastal rozvoj lázní díky hraběti Sebastián Lubomirski, na konci tohoto století byl postaven lázeňský dům is bazénem. V té době navštěvovali lázně bohatí z Polska a Uher. Později po vymření Lubomirski rodu lázně měnily majitele, což pro ně nebylo dobré. Protože byly skoro čtyři století v záloze u polských králů a na konci 18.století byly navráceny Uhersko, které se o lázně nestaralo, tak lázně dále chřadli. Až na začátku 19.století byly lázně zrekonstruované, postavili zrcadliště (přírodní koupel kde přitéká voda přímo z pramene) a později přibylo tehdy největší termální kúpalsko na Slovensku. V těchto dobách patřily lázně mezi nejmodernější na Slovensku. Později lázně zdědil manžel neteře španělského krále (samotný král lázně i navštívil osobně). Budovu bílého domu postavenou v biedermeierovom slohu dal postavit hrabě Zamoyski, která dodnes slouží jako jídelna a společenská místnost. Další rozvoj lázní zastavila Hitler 2.světovou válka. Po válce byly lázně znárodněny, tak jako všechny ostatní lázně na Slovensku, komunistickým státem.

Seniorský pobyt v lázních od 60 let Průměru 2x léčebná procedura / noc, vstupní a výstupní lékařská konzultace ... od 1 022,97 /noc/osoba Délka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Wellness pobyt v lázních s volným vstupem do wellness a balneoterapii Vstup do Aqua thermal wellness Izabella, Vitálního světa ... od 996,74 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Komplexní léčebný pobyt s procedurami, vstupem do wellness nebo vitálního světa Průměrně 3x léčebná procedura denně, vstup do termálního bazénu, wellness ... od 1 311,49 /noc/osoba Délka pobytu: od 6 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit LAST MINUTE v lázních Vstup do Termálního bazénu Izabela a Aqua Thermal wellness ... od 1 101,66 /noc/osoba Délka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Léčebný pobyt SPECIÁL v příjemném podhorském prostředí lázní Vstupní lékařské vyšetření, léčebné procedury ... od 1 101,66 /noc/osoba Délka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Léčebný pobyt Medical na rozhraní Pienin a Spišské Magury Vstup do bazénu, léčebné procedury ai ... od 1 206,58 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Léčebně-redukční pobyt Ubytování, snídaně, vstup do termálního bazénu a aqua thermal wellness ... od 1 337,72 /noc/osoba Délka pobytu: od 10 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit

Nejčastější otázky o lázních Lázně Vyšné Ružbachy

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím