Zaslat dotaz

Zaslať
Cestovní kancelář Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Lázně Červený Kláštor

Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka
Červený Kláštor 147
059 06
Slovenská republika

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Luxusní Lázně Červený Kláštor se nacházejí na severovýchodě Slovenska v srdci Pieninského národního parku pod dominantou Tří Korun.

Internet

WiFi připojení zdarma.

Parkování

Bezplatné parkování v areálu.

Zvířata

Domácí zvířata nejsou povolena v Domě Zdraví, v chatkách je možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Stravování je v Dome Zdraví: snídaně 7.30 - 9.30 hod. obědy 12.00 - 14.00 hod. večeře 17.30 - 19.30 hod.

Popis lázní

Červený klášter je původně gotický kartuziánský klášter, ležící v malebném vyústění potoka Lipník do průlomu Dunajce v Pieninském národním parku, na severovýchodě Slovenska. Minerální vodu, která vyvěrá v obci Červený Kláštor, začali jako první využívat mniši. Nejslavnějším z nich byl Fater Cyprián (létající mnich), uznávaný lékárník, bylinkář a botanik. Místo, kde se voda a plyny dostávali na povrch, pro specifický zápach, nazvali místní "Smerdžonka", smradlavá voda. Přírodní, léčivá minerální voda je díky svému složení vhodná pro léčení kožních a neurologických chorob, nemocí pohybového ústrojí a při pitných procedurách i při poruchách trávicího ústrojí. V areálu lázní, kromě ubytovacích zařízení, je množství sportovních a ODDECHOVÉ-relaxačních zón na trávení volného času. Najdeme zde i kapli s nádhernou ikonou, která je zasvěcena Matce ustavičné pomoci. Dalšími zajímavými místy v lázeňském parku s výhledem na panorama Tří korun, je květinová a bylinková zahrádka. V lázeňském parku je klientům k dispozici okruh vnější Kneipp terapie s balančním chodníkem, absolvování Kořeny pozitivně ovlivňuje udržování kloubní stability a balanční funkce organismu. Pieninský národní park vyniká neobyčejnými přírodními krásami, skalnatých hřebeny, bohatou faunou a flórou. V okolí najdeme i zachovanou lidovou architekturu, historické i kulturní památky, jedinečné a vzácné druhy fauny a flóry, mnoho možností turistiky, cykloturistiky a aktivního trávení volného času.

Proč si vybrat tyto lázně

 • horské prostředí
 • klimatické lázně s bohatou historií
 • omlazující kosmetické procedury PQAge
 • léčivý pramen Smerdžonka se specifickým zápachem po sirovodíku

Náš názor

Lázně se nacházejí v horském prostředí Pienin, díky kterému získaly status klimatických lázní. Nabízejí ubytování různého standardu přímo v areálu se nachází několik oddychových a sportovních zón s volnočasovými aktivitami.

Zaměření lázní

Lázně jsou zaměřeny na léčbu kožních onemocnění, netuberkulózních nemocí dýchacích cest, onemocnění pohybového aparátu, duševních chorob a poruch trávicího traktu. V současnosti splňují materiálně-technické vybavení pro poskytování zdravotní péče hrazené ZP pacientům s kožními onemocněními nad 18 let.

Přírodní léčivé zdroje

Smerdžonka (smradlavá voda) nazývaná pro typický zápach po sirovodíku. Je to přírodní léčivá voda bohatá na minerální látky (hlavně sodík, vápník, hořčík) a sirovodík. Celková mi-neralizácia vody je 1172 mg / l a koncentrace sirovodíku je 11mg / l. Voda je studená s teplotou 8-10 ° C, hydrogenuhličitanové, slabě alkalická s pH 7,46, hypotonická a středně mineralizovaná. Je ohřívána na terapeutickou teplotu 37-40 ° C bez ztráty léčivých vlastností. Sirovodík je dobře vstřebáván kůží a sliznicemi, zlepšuje elasticitu, zabraňuje odbourávání elastinu a kolagenu v chrupavkách, šlachách a fasciích. Doporučují se částečné a celotělové lázně v trvání 20 minut.

Hlavní účinky vody:

 •   protizánětlivý
 •   analgetický
 •   antiseptický
 •   keratolytický

Je dokázáno zadržení síry v kůži a podkoží ještě několik hodin po koupeli.

Wellness

 • osvěžující bazén s protiproudem se nachází v parku (otevření léto 2016)
 • finská sauna
 • infra sauna
 • oxygenoterapie
 • masáže

Služby

 • vstupní a výstupní lékařská prohlídka
 • kulečník
 • kavárna
 • kongresový sál s kapacitou 100 míst

Pro děti

 Děti do 3 let jsou bez nároku na vlastní lůžko zdarma. Dětská postýlka zdarma podle dostupných kapacit.

Historie

Z historických zdrojů je známo, že začátkem 14. století přišli na toto území nejdříve mniši Kar-tuziáni a po nich Kamaldulů. Věnovali se pěstování a sběru léčivých rostlin, výrobě léků, léčili nemocné a jako první využívali minerální vodu v léčitelské praxi.

V 19. Století začal mlynář z nedalekého mlýna připravovat pro lidi, kteří si přišli dát umlít mouku ve své stodole teplá koupel z léčivé vody. Později kolem r. 1820 vznikla při sirném pramene lázeňská osada av roce 1824 byla postavena první lázeňská budova. V r. 1887 se Smerdžonka včlenil mezi oficiálně lázně tehdejšího Uherska. Během 1. světové války byly lázeňská zařízení poškozeny. S pomocí státu se je podařilo zrekonstruovat av r. 1928 znovu otevřít. Během 2. Sv. války byly lázně znovu poškozené a tradice lázeňství v Červeném Klášteře začala upadat do zapomnění. Po dlouhých letech lázně zrekonstruoval současný majitel.

FAQ.about.bath Lázně Červený Kláštor

lenghts.be.line.text
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím