Zaslat dotaz

Zaslať
Cestovní kancelář Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Lázně Piešťany

SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY
a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Slovenská republika

Milí klienti v zájmu podpory rozvoje cestovního ruchu v roce 2020, který byl zatím negativně ovlivněn koronavirus, vám lázně přinášejí i pozitivní zprávy. V aktuálně platném ceníku 2020 se mění hlavní sezóna na střední sezónu t.z. na všechny zasláno nové rezervace v termínu se ceny hlavní sezóny budou účtovat jako ceny pobytů podle střední sezóny (neplatí pro pobyt All inclusive dovolená).

Sleva 15 % na všechny lázeňské balíčky od min. 2 nocí pro hotely Esplanade EHSH, Splendid EHSH, Pro Patria EHSH, Jalta EHSH v termínu 01.07.2020 - 10.01.2021.

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Pod úpatím pohoří Považský Inovec, 80 km od Bratislavy, 150 km od Vídně, snadno dostupné silniční i železniční dopravou.

Internet

WiFi připojení zdarma ve všech lázeňských hotelech (kromě Dependance Šumava a Smaragd).

Parkování

Parkování na lázeňském ostrově je zpoplatněno.

Zvířata

Domácí zvířata jsou povolena ve všech lázeňských domech za poplatek.

Podávání stravy

Orientační časy podávání stravování, upřesnění při check in. Snídaně: 7.00 - 9.30 hod. Obědy: 11.30 - 14.00 hod. Večeře: 18.00 - 20.00 hod.

Check in / Check out

Časný check-in nebo pozdní check-out jsou na požádání a zpoplatněny.

Popis lázní

Lázně Piešťany s více než stoletou tradicí, se rozprostírají ve východní části města Piešťany, převážně na Lázeňském ostrově. Piešťany se nacházejí v západní části Slovenska, v širokém údolí řeky Váh s jezerem Sĺňava, pod svahy Považského Inovce a jsou nejznámějším lázeňským městem na Slovensku a mezinárodním střediskem léčby revmatických chorob. K léčbě využívají přírodní zdroje a to léčivé sirné bahno a termální minerální vodu. Unikátní přírodní pramen termální minerální vody vyvěrá až z tektonických zlomů z hloubky 2000 ma vynáší některé specifické sloučeniny a energii zemské magmatu. Nejdůležitějším komponentem pro léčbu onemocnění pohybového aparátu je tak vysoký obsah síry, která se ve vodě vyskytuje v různých formách a chemických sloučeninách jako sírany, siřičitany, sulfidy. Lázně nabízejí kolem 60 různých léčebných procedur, přičemž základem jsou procedury využívající unikátní minerální vodu a léčivé sirné bahno, které se dále kombinují s vodoléčbou, individuální a skupinovou rehabilitací, masážemi, uhličitou terapií, světloléčba, elektroléčbou, Teploléčba a relaxačními procedurami. Lázně mají nížinné, teplé a suché podnebí a největší počet slunečních dní v roce v rámci Slovenska. Lázeňské domy se nacházejí buď na pěší zóně města nebo na Lázeňském ostrově a poskytují pacientům plný komfort a komplexně léčebné a koupelny služby. Přímo na ostrově se nacházejí také 2 5-hvězdičkové lázeňské hotely s vlastním rehabilitačním centrem. Překrásný lázeňský park je ideální pro procházky a množství kaváren a restaurací nabízí domácí i mezinárodní speciality. Návštěvníci zde určitě najdou nejen zdraví a klid, ale také vše, co potřebují k aktivnímu pobytu a na Lázeňském ostrově jsou jim k dispozici i golfové hřiště, tenis, půjčovna kol, joggingové stezky, vodní sporty, rybaření a jízda na kole, stejně jako squashové centrum a bowling v Piešťanech. Lázně jsou známé nejen kvalitními službami samotných léčebných procedur, ale také bohatým celoročním kulturním programem. Během roku se ve městě pořádají různé akce slovenského i mezinárodního významu jako např. Zahájení letní lázeňské sezóny na začátku června, Jazzové dny v červenci, Květinové korzo na konci léta, Truck country show, Country loděnice, Letecké dny, filmový festival Cinematik v září a další. Kromě kultury nabízejí Piešťany i možnosti sportovního vyžití av okolí města množství cyklistických a turistických stezek. I když jsou lázně zaměřené na léčbu chorob pohybového a nervového ústrojí určitě jsou zajímavé i programy a pobyty detoxikace, komplexního pokusem či snížení tělesné hmotnosti. Lázně Piešťany jsou jedny z našich největších a nejznámějších lázeňských měst a pro své mimořádné léčivé účinky jsou vyhledávány nejen domácími, ale i zahraničními návštěvníky.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

 • termální minerální voda
 • unikátní sirné léčivé bahno
 • odborné lékařské znalosti
 • wellness služby
 • fitness a kosmetika
 • ověřené hotely a kvalitní služby
 • bohatý kulturní program
 • široké možnosti sportovního vyžití a aktivního odpočinku

Náš názor

Světoznámé lázně leží v malebném prostředí, na břehu Váhu, v jihozápadní části Slovenska. Lázeňský ostrov a lázně jsou ideálním místem pro relaxaci. Léčivá síla lázní je založena na účinku minerálních pramenů a speciálního bahna s obsahem síry. Lázně zajišťují i dopravu ze stanice (za poplatek). Vhodné tak pro náročnou i méně náročnou klientelu.

Zaměření lázní

V lázních se s vysokou úspěšností léčí pacienti na onemocnění pohybového aparátu, některé neurologické onemocnění, revmatismus a také se zde léčí i obezita. Symbol lázní je známá postava lamač berlí, který symbolizuje úspěšnost léčby.

Přírodní léčivé zdroje

Základem léčby je termální minerální voda, která vyvěrá z hloubky kolem dvou tisíc metrů s teplotou 67 - 69°C a unikátní sirné léčivé bahno, které se těží v místech, kde vyvěrají horké prameny se sirnou termální vodou. Teplota při nanášení bahna, při zábaly, má kolem 45 stupňů Celsia. Takto teplé bahno prohřívá na nanesených místech organismus a tím působí léčivě, ať už při bolestivých otocích kloubů, či různých svalových napětí a ostatních chorobách pohybového aparátu, či revmatismu.

Wellness

 • samostatný vnější a samostatný vnitřní bazén Balnea Splendid, Grand s teplotou vody 33 - 34°C
 • vzájemně propojený venkovní a vnitřní bazén Balnea Esplanade, Palace s teplotou vody 33-34 ° C, saunový svět
 • venkovní bazén s termální vodou 33-34 ° C, bahnisko a zrcadliště v hotelu Thermia Palace
 • fitness centrum
 • beauty salon
 • masážní přístroje
 • ložní vodní masáže
 • jacuzzi
 • solárium
 • relaxační místnost

Lázeňské domy

1. Irma Health Spa - luxusní, moderní relax v historické atmosféře přímo spojen se secesním hotelem Danubius Health Spa Resort Thermia Palace *****. Otevřeno denně: 7:00 - 21:00 hod. Neomezený a volný vstup pro hosty ubytované v hotelu Thermia Palace.
Bazény
Venkovní bazén se dvěma chrliči vody. Průměrná hloubka: 1,3 - 1,6 m. Teplota vody: 34 - 36°C. Vyhřívaná terasa bazénu v zimě.
Vnitřní bazén se 6 hydromasážními lůžky a chrličem. Rozměr: 18 x 5,5 m. Průměrná hloubka: 1,2 m. Teplota vody: 30 - 32 ° C.
Vnitřní vířivka. Rozměr: 4,85 x 5,5m. Průměrná hloubka: 1,2 m. Teplota vody: 36°C.
Sauny (otevřeno denně: 13:00 - 21:00 hod.)
Finská sauna, finská sauna a infra sauna.
Výrobník ledu - příjemné osvěžení s drobnými ledovými krystalky po saunování.
Zážitkové sprchy, sprcha s imitací tropické bouře a deště.
Tepidarium s vyhřívanými relaxačními sedadly.
Relaxační místnost s krásným výhledem do zahrady.
Dámský klub (každé úterý a čtvrtek 13:00 - 15:00 hod. Ve vnitřní části wellness)
2. Balnea Health Spa - moderně renovované balneologické centrum nabízí lázeňské procedury na té nejvyšší lékařské úrovni. Lázeňský dům je přímo spojen s hotely Danubius Health Spa Resort Esplanade **** a Spa Hotelem Grand Splendid ***.
3. Napoleon Health Spa - nejstarší z lázeňských domů tvoří komplex tří budov postavených v klasickém slohu, které spolu vytvářejí malé nádvoří. Součástí je zrcadliště, které bylo prvním na lázeňském ostrově. V budově Napoleon III. se nachází solná jeskyně.
4. Pro Patria Health Spa - procedury se poskytují v historických prostorách. Bahenní kuchyň v Pro Patria Health Spa funguje na základě původních a osvědčených technologických postupů od roku 1916. Lázeňský dům je přímo spojen se Spa Hotelem Pro Patria **.

Služby

 • room servis
 • prádelna
 • směnárna
 • nákupní pasáž
 • knihovna
 • bridge klub
 • transfer
 • garážové parkování
 • golf, petanque, tenis, stolní tenis
 • půjčovna kol
 • krejčovství
 • concierge servis
 • běžecké stezky

Pro děti

 • dítěti do 4 let se poskytuje hotelové ubytování zdarma bez nároku na lůžko
 • dítěti od 4 do 13 let se poskytuje 50% sleva z ceny hotelového ubytování a plné penze (snídaně, oběd, večeře) v pokoji s rodiči
 • děti mohou navštěvovat v rámci ubytování bazény, ale i saunový svět (Balnea Esplanade). Kojenci a batolata musí mít oblečený koupací oděv, děti do 12 let mají povolen vstup do bazénu pouze v doprovodu dospělé osoby.
 • dětské postýlky zdarma na vyžádání již při rezervaci pobytu
 • venkovní dětské hřiště v lázeňském parku
 • v lázeňském parku možnost vidět a krmit vzácné ptactvo a také krásné pávi

Historie

Proslýchá se, že Římané byli první, kteří zjistili, že účinky vody jsou léčivé a to tak, že se zastavili u řeky Váh, aby si odpočinuli a na loukách našli teplé prameny, ve kterých se koupali. A po těchto lázních se rychle zotavili. První písemně zmínky od lékařů o léčivých účincích minerální vody a sirného bahna pocházejí ze 16.století. První budovy lázní postavili šlechtici, kteří vlastnili půdu při pramenech. první vanové a bazénové lázně postavil zemepán hrabě Josef Erdödy v roce 1821. K rozhodujícímu rozkvětu lázní pripela rodina Winterů. Počátkem 20.století byly postaveny lázeňské hotely hotel Thermia Palace s balneoterapií, hotel Pro Patria a později hotel Jalta.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Piešťany

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím