Aquapark Vadaš Thermál Resort Štúrovo

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Štúrovo

Jeden z největších aquaparků na Slovensku se nachází na jižní hranici s Maďarskem, v Štúrove. Aquapark s celkovou rozlohou 30 ha nabízí celkem 12 zážitkových bazénů, z toho 7 venkovních a 6 celoročně otevřených a také zábavu v tobogánových parku, na kolotočích a ktívne trávení volného času na multifunkčním sportovním hřišti, v lanovém parku a na celoročně otevřeném rybářském jezeře.

Bazény aquaparku jsou plněny vodou z termálního pramene z hloubky 130 m a s teplotou vody do 39°C. Výjimečnou a jedinečnou je laguna s vlnobitím o rozloze 3800 m², která byla prvním bazénem s umělým vlnobitím na Slovensku, a je otevřena v měsících červen - srpen. Vlnobití je vytvářeno mechanickými zařízeními, které jsou zabudovány v bazénových komorách při strojovně a jeho intenzita je regulována pomocí frekvenčních měničů. Kromě plaveckého bazénu se zde nacházejí další zážitkové bazény, Relax, Hvězda, dětský zážitkový bazén, dále perličkový bazén a nechybí ani sedací bazén s nudistickou pláží. V areálu aquaparku je také samostatný tobogánových park, ve kterém najdeme 6 tobogánů, ty nejdelší s délkou nad 80 m. Pro děti a dospělé jsou připraveny i další atrakce jako wakeboard, minigolf, dětské hřiště, kolotoče, motokárová dráha, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, nafukovací hrady a skluzavky, zapůjčení šlapadel a také rybolov. Více info o cenách aquaparku.

Přímo na termálním koupališti se nachází také ubytování a to od apartmánů přes ubytování v ubytovně až po po autokemp. Tříhvězdičkový hotel nabízí komfortní ubytování, snack bar a restauraci, která nabízí možnost příjemného posezení a široký sortiment gastronomických specialit domácí i mezinárodní kuchyně. Součástí hotelu je i nově vybudované wellness centrum, ve kterém si hosté mohou užívat jedinečné účinky termální vody se světelnou a zvukovou terapií pro dosažení dokonalé relaxace.

Štúrovo je nejjižněji ležícím městem na Slovensku a přitahuje návštěvníky svým zajímavým přírodním prostředím a v letních měsících je navštěvované tisíci turistů, vyhledávající odpočinek, zábavu a vodní sporty. V okolí doporučujeme navštívit i maďarský Ostrihom s jedinečnou historií a úchvatnou klasicistní bazilikou nebo románskou rotundu v obci Bíňa. Při městě se vlévá Hron do Dunaje, který nabízí vynikající podmínky pro milovníky dobrodružných výletů.

Nejčastější otázky o atrakci Aquapark Vadaš Thermál Resort Štúrovo

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3