ZOO Kontakt

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš

Jedinečná zoologická zahrada v Liptovském Mikuláši, v blízkosti Aquaparku Tatralandia, přímo naproti Liptov Aréně. Návštěvníci zde mají možnost seznámit se se světem zvířat zcela zblízka a zažít přímý kontakt se zvířaty, které se narodily v lidské péči a bez člověka by v přírodě nebyly schopny přežít. V kontaktní ZOO je v současnosti více než 400 zvířat (115 druhů) a to od běžných druhů až po ty exotické. Počet zvířat a druhů v ZOO samozřejmě neustále roste.

Během návštěvy ZOO mohou návštěvníci vidět zblízka mláďata šelem medvěda, lva, tygra, pumy, Servais i rysa, expozici krotkých lišek (lišky obyčejné, ale i polární), zda klokani z Austrálie. ZOO nabízí také ukázky volného letu dravých ptáků, voliéru s krotkými papoušky, veverkami, sysla a sviště. Novinkou této ZOO je krásná motýlí zahrada a oáza květů. A nechybí ani opice, které lze krmit a poznat tak zblízka život makaků japonských, život Malpe, kočkodan či kosman.

Zvířata v ZOO je možné krmit a také se s nimi vyfotografovat. Děti mají možnost zajezdit si na konících nebo ponících a jsou pro ně připraveny i různé atrakce, jako například Tatrapolis, kovové miniaturky světových staveb, které mají výšku až 7 m, vláček, zrcadlový labyrint, adrenalinová jízda na vodní střele a mnoho jiného.

Celoročně otevřená ZOO (denně 9.00 - 18.00 hod., Poslední vstup v 17.00 hod.) Se nachází jen 5 minut cesty autem z centra Liptovského Mikuláše a zhruba 25 minut cesty autem z lyžařského střediska Jasná Nízké Tatry. Parkování pro osobní automobily i pro autobusy je možné přímo před vstupem do areálu. Ceník vstupů.

Nejčastější otázky o atrakci ZOO Kontakt

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3