Cestovní kancelář Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Hotely v Tatrách

Najděte si svůj pobyt

Cena na osobu / noc

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou jediným pohořím s vysokohorským charakterem mezi Alpami a Kavkazem. Jsou nejvyšším pohořím v 1200 kilometrovém oblouku Karpat. Patří mezi nejmenší, ale současně nejkrásnější velehory světa. Navzdory vysokohorskému charakteru jsou snadno dostupné, takže se zde mohli vytvořit optimální podmínky pro pěstování turistiky a horolezectví.

Z turistického hlediska můžeme Vysoké Tatry rozdělit na centra:

 • Podbanské
  Podbanské je nejzápadnější oblast Vysokých Tater a je velmi známou vyhledávanou turistickou oblastí. Nachází se zde jeden z nejnavštěvovanějších hotelů s největším wellness v Tatrách.
 • Štrbské Pleso
  Štrbské Pleso se považuje za jednu z nejkrásnějších oblasti na jižní straně Vysokých Tater. Centrem je nejvýše položená osada - Štrbské Pleso, která je známou turisticko - sportovní osadou.
 • Smokovce
  Smokovce jsou centrální oblastí Vysokých Tater. Jádrem oblasti jsou čtyři osady a to: Starý Smokovec, Nový Smokovec, Horný Smokovec a Dolný Smokovec.
 • Tatranská Lomnica
  Tatranská Lomnica svou polohou patří již do východní části Vysokých Tater. Je to jedna z nejvyhledávanějších dolin této oblasti.
 • Tatranská Kotlina
 • Nová Lesná
 • Stará Lesná
 • Velká Lomnice

Nízké Tatry

Středem země se táhne pohoří Nízké Tatry - druhá nejvýznamnější turistická oblast Slovenska. Obvod tohoto pohoří lemují Liptovská kotlina, Zvolenská kotlina, které jsou východiskem túr a nachází se zde množství zařízení na ubytování. Nízké Tatry se táhnou v celkové délce 95 km mezi údolími řek Váh a Hron. Příčné jejich rozděluje sedlo Čertovica.

Mezi nejvyšší vrchy patří Ďumbier (2043 m) - nejvyšší vrch, Chopok (2024m) a Štiavnica (2025 m). Na nejvyšší vrch východní části - Kráľova hoľa (1948 m) se dostanete z obce Liptovská Teplička.

Mezi turistické oblasti patří zejména Demänovská dolina a zimní lyžařské středisko Jasná a horská obec Donovaly, které jsou vhodné nejen na pěší turistiku, ale splňují roli především významných lyžařských center Nízkých Tater.

V blízkosti města Liptovský Mikuláš v regionu Liptov určitě stojí za návštěvu rozlohou největší aquapark na Slovensku - aquapark Tatralandia a také nedaleko vám horské prameny termálních vod blahodárně působící na pohybové ústrojí poskytne thermal park Bešeňová.
Bohatou historii a celoroční ledovou výplň nabízí Demänovská ledová jeskyně. Další jeskynní lokalitou evropského významu je Demänovská jeskyně svobody.
Nízké Tatry jsou jediným místem, kde ještě najdete opravdové pralesem blízké lesy.

Turisty oblíbená trasa je hřebenovka od Chopku po Čertovicu odkud je vidět do dolin na severu i jihu.

V roce 1978 byly Nízké Tatry prohlášeny za národní park. (NAPANT)

© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodní podmínky - Kontakt | Všechna práva vyhrazena.
Tato web stránka používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací. Souhlasím